Tippek, hogy ne őrülj bele a tudatos életbe

 

A műanyagmentes július kapcsán több környezetvédelmi témával készülök, érdemes azt az oldalt is megvizsgálni, ami elviekben is jó, de mégis okozhat fejtörést és negatív tapasztalatokat.

Tudatosan élni egyet jelent azzal, hogy tisztába lenni a világ negatív dolgaival, nem elfordítva a fejünket felvenni velük a harcot. Ezt lehet csinálni említett harcban harcosként, lehet példamutatással, inspirációkkal óvatosan szivárogtatva a lényegi információkat. Bármelyiket is választjuk a tudatunkban ugyanott motoszkál a világ számos negatív arca, az emberek pusztítása, és ez hatással lehet a kedélyállapotunkra, mindennapjainkra.

Amikor aktív változtatásba kezdtem kisebb, olykor nagyobb depresszió tört rám, minél többet jártam utána, hogy mi is folyik a világban, annál szomorúbb, elkeseredettebb lettem. Hirtelen sokkolt mi folyik itt, és az is, hogy eddig, hogy tudtam ennyire csőlátással élni. 

Ebben a bejegyzésben ahhoz hoztam tapasztalataim alapján tippeket, miként lehet megkönnyíteni a kezdeti időszakot, és miként lehet tudatosan élni, anélkül, hogy teljesen kikészülnénk.

| MI ZAVAR? 
Elsőként válassz egy területet, ami igazán zavar, olvass utána sokat, és derítsd ki, hogy tehetsz ellene. Nagyon fontos, hogy saját nézeteidet, ne erőltesd másra, ha kérdeznek válaszolj, de olvasataidat semmiképp ne akard rögtön másra is átruházni direktbe. Más ha van egy blogod, oldalad, hiszen, akkor az nézi, aki akarja. Vigyázat a személyes Facebook oldal más! Az ma már úgy értelmezhető, mintha személyesen közölnéd (sajnos). Cikkek osztása hiteles forrásból időszakonként szintén jó kifejezőmód lehet.

| FOKOZATOSAN
A választott témakörön belül oszd be magadnak, hogy mik azok a dolgok, amiken szeretnél változtatni, abból melyikkel kezdenéd, és engedd csak, hogy befogadj minél több inspirációt, hidd el megtalálnak. Keress a lakhelyednél, az interneten, csoportokban olyan tippeket, amik segíthetned, akár vezess magadnak listát. Ezek egyébként nem olyan időigényesek, egy buszra válás alatt két cikket el lehet olvasni. 

| NE AKARD MEGVÁLTANI A VILÁGOT

Hamar át lehet esni a ló túloldalára, ennek elkerülésében segít az előbb említett fokozatosság. Keresd az inspirációt magadban és ne a világban, ha mondjuk valahol látsz egy illegális szemétlerakót, akkor amellett, hogy magadban elküldöd a búsba a fantom szemetelőt, veregesd meg a vállad, hogy te ilyet sose tennél, sőt még teszel is ellene, azzal, hogy nem is vásárolsz ennyi kacatot. 

Egy idő után észrevettem magamon, hogy mindig csak többet-többet akarok változtatni az életmódomon, de sosem voltam büszke magamra, hogy ennyi minden sikerült, ez nagyon fontos, légy kicsit a magad pszichológusa.

| HÁZTARTÁSON BELÜL

Hát igen, ezt a pontot én is tanulom bőven, következetesnek lenni magaddal szembe, azzal akivel együtt élsz, gyerekeiddel. Nálunk például egy fél éve azt mondtam, hogy nem veszünk bolti tortilla lapokat, mert drága, műanyagba van csomagolva, és tele van rakva mindennel, még az a vékony tészta is. Helyette én sütöttem, de aztán egyszer csak vettem, és érkezett a kérdés, hogy akkor most mi van? Tök jogos, de erre nincs magyarázat, ember, lustaság, de nem azt jelenti, hogy ezentúl nem figyelek oda. Érdemes megbeszélni,  közösen választani új alternatívákat, gyereknek játékosan szemléltetni, kitalálni egy mesét, mondókát arra, hogy miért is kell figyelni a szemétre, hogy mi melyik kukába kerül.
A csalónapokat a tudatos életbe is engedjük meg magunkat, ne görcsöljünk egy utazás, vendégség, rendezvény alkalmával, érdekes kihívásnak éljük meg, akkor viszont keressük a lehetőségeket.

| PLUSZ GONDOK

Saját tapasztalatom az, hogy elsőre elég meredeknek tűnik a változtatás, túlságosan erőltetnek, nehezen beilleszthetőnek a mindennapokban. Aztán a próbálgatások során jöttem rá, hogy mennyire eltávolodtunk a természetes dolgoktól, és szembenézve egy előre megpucolt, duplán becsomagolt hagymával, a kérdésem csak annyi, hogy a fejlődés mióta lett egyenlő a robotélettel?
Van élvezet, valami kikapcsoló abban is, hogy meghámozzuk a zöldségeket, bár a macskakaja konzerv kimosása nem a kedvenc elfoglaltságom, de már az is rutinszerű. 

Remélem találtatok hasznos pontokat a bejegyzésben, a jövőben még több ilyen témával készülök, főleg a műanyagmentes július ideje alatt, szívesen fogadom saját tapasztalatotokat is! 

Nézz be a Tudatos életbe! csoportba, ahol egymással osztjuk meg felfedezéseinket.

 FACEBOOK |INSTAGRAM |

 

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!